1. Standart Karides Hazırlama

Merhaba sevgili dostlar Sizlerden gelen istekler doğrultusunda avlanma konusunda bilgi paylaşmaya devam ediyoruz.Burada bizim favori yemimiz olan Karides le ilgili nasıl hazırlanacağı konusunda bilgi vermek istiyorum.

Karidesler alınır ,kafalarından ayrılıp güzelce temizlenir ve sadece içindeki eti kullanılacak olduğundan uzun ve meşekkatli bir ayıklama işlemi sonrasında karidesler delikli bir kabın içinde bir kaç saat bekletilir,suları tamamen gidecektir,sonrasında bu süzülen karidesler toz şekerle iyice karıştırılıp tekrar bir su çıkarma işlemi için beklemeye alınır.

Burada dikkat edilmesi gereken karideslerde su kalmamasına dikkat etmemiz dir.

Sonrasında kağıt havluların üzerine bu karidesleri yayıp ,üzerine kalın tuz (Sofra tuzunun kalını) ile iyice karıştırılıp küçük plastik kaplara en alta kağıt havlu ,karides ,tekrar havlu sıralaması ile güzelce hazırlanır kapağı kapatılıp buzdolabında saklanır ,sonrası malum balığa gidilir ve balık yakalanır

Bu işlemin en zor yanı ayıklaması dır.Sabırlı olmak ve bu yemle yakalayacağınız balıkları düşünmek motivasyonunuzu arttırır.

Haydi Rasgele /kolay gelsin....

MUSTAFA TEMEL
    AKÇAY 0 RH + Moderatör

Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla Mesaj Zamanı 14-06-2012, 14:13

2. Standart

Harika paylaşım çok teşekkürler
    Okan
    Ankara
    1982 A Rh(-)
    Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla Mesaj Zamanı 14-06-2012, 14:33

3. Standart

Mustafa bey, işin en zor yanı karidesi ayıklaması değil bence.
    C.tesi yarım saatte 1 kg karidesi tek başıma ayıkladım. Gece 3 kişi 3,5 saat uğraşıp bir tane balık tutamadık. Balık tutması daha zor...
    Yavuz AYDOĞDU
    Düzce - 1968
    Küçükçekmece - 1989
    Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla Mesaj Zamanı 06-08-2012, 17:24

4. Standart

Şahsen benim böyle bir isteğim olmadı, ben tatlı sucuyum

Alıntı Mr €nrico Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba sevgili dostlar Sizlerden gelen istekler doğrultusunda avlanma konusunda bilgi paylaşmaya devam ediyoruz.Burada bizim favori yemimiz olan Karides le ilgili nasıl hazırlanacağı konusunda bilgi vermek istiyorum..

Güzel, faydalı ve zor bir paylaşım Teşekkürler
    Gürol ERMİŞ 1971 A+ Güneşli / İstanbul

SADECE SAZAN YAYIN TURNA AVCISI Gürol ERMİŞ

Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla Mesaj Zamanı 06-08-2012, 18:33

5. Standart

kötü emellerine beni alet etme kardeşim, bu 3 kişiden biri ben olabilirdim,

Alıntı Yavuz AYDOĞDU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    C.tesi yarım saatte 1 kg karidesi tek başıma ayıkladım. Gece 3 kişi 3,5 saat uğraşıp bir tane balık tutamadık. Balık tutması daha zor...
    Gürol ERMİŞ 1971 A+ Güneşli / İstanbul

SADECE SAZAN YAYIN TURNA AVCISI Gürol ERMİŞ

Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla Mesaj Zamanı 06-08-2012, 18:34

6. Standart

Alıntı U_B Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kötü emellerine beni alet etme kardeşim, bu 3 kişiden biri ben olabilirdim,
    Sen kısmetli adamsın, sen olsan alırdık birşeyler.
    Yavuz AYDOĞDU
    Düzce - 1968
    Küçükçekmece - 1989
    Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla Mesaj Zamanı 06-08-2012, 20:15

7. Standart

Alıntı Yavuz AYDOĞDU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yavuz Bey siz 1 kg karidesi ayıklamışsınız,tebrik ederim. Bana gelince bir arkadaşımla beraber 2 kasa Dikkat 2 kasa diyorum kasalarda trolden taze çıktığı anda dolu kasa ve karidesler minik minik arkadaşım ve ben 1 günde ayıkladık ve yazdığım tarife göre hazırladık ve sonrasında bu çileye karşılık hiç yakalamadan döndüğümüz çok av oldu bu 2 kasa bitti ben 15 gün önce tek başıma yaklaşık 10 paket ayıkladım ve yine tarife göre hazırladım son partiden sadece 3 -5 balık aldım.

Avcılıkla ilgili unutmadığım bir laf vardır sizlerde biliyorsunuzdur zaten ben yine de paylaşayım.

Kırk gün taban eti, bir gün av eti.....

MUSTAFA TEMEL
    AKÇAY 0 RH + Moderatör

Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla Mesaj Zamanı 07-08-2012, 14:32

8. Standart

mustafa ağabey, çok faydalı bir anlatım olmuş..ancak benim en büyük sıkıntım surf atışlarda yemin iğneden düşmesi..bu karides için geçerli..orhan avşar ağabeyden yem ipi getirttim onu kullanıyorum..ancak dediğim gibi karidesi surf disiplinine uygun hale nasıl getireceğimiz hususu..
    Bünyamin KANATLI 14.11.1982 Antakya/Hatay 0 Rh (+)
    Küçük balık sen git baban gelsin..
    Turkishost Ogame tıkla destek ol..
    Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla Mesaj Zamanı 01-12-2012, 11:45